İşlemci
AMD AMD Ryzen 9 9950X3D
Öne Çıkan Özellikler
Soket
AM5 (LGA 1718)
Çekirdek
16
Temel Frekans
4.3 GHz
Yapay Zeka (YZ)
Yok
Dahili Grafik İşlemci
Var
Bu Ürünü İçeren Karşılaştırmalar
10 karşılaştırma bulundu
1
AMD AMD Ryzen 9 9950X3D
vs
Intel Intel Core Ultra 9 285K
2
AMD AMD Ryzen 9 9950X3D
vs
Intel Intel Core Ultra 7 265K
3
AMD AMD Ryzen 9 9950X3D
vs
Intel Intel Core i9-14900KS
4
AMD AMD Ryzen 9 9950X3D
vs
Xeon Xeon E5 2683V4 Çift Işlemci 256 GB Ddr4 Ecc Ram Kule Tipi Fan
5
AMD AMD Ryzen 9 9950X3D
vs
Intel Intel Core i9-13900KS
6
AMD AMD Ryzen 9 9950X3D
vs
Intel Intel Core Ultra 9 285
7
AMD AMD Ryzen 9 9950X3D
vs
Ryzen Ryzen 7 7800X3D Soket Am5 5.0ghz 96MB 120W 5nm 100-100000910 Tray Fansız Işlemci
8
AMD AMD Ryzen 9 9950X3D
vs
16 MD Ryzen 5 5500 3,6 GHz 16 MB Cache AM4 İşlemci TRAY
9
AMD AMD Ryzen 9 9950X3D
vs
Krk Krk Intel I9-14900KF 24 Core, 3.20GHZ, 36MB, 253W, LGA1700, 14.nesil, Tray, (Dahili Grafik Yok, Fan
10
AMD AMD Ryzen 9 9950X3D
vs
Krk Krk Intel I7-14700F 20 Core, 3.40GHZ, 33MB, 219W, LGA1700, 14.nesil, Tray, (Dahili Grafik Yok, Fan Y
Teknik Özellikler
42 özellik
İşlemci Bilgleri
11
| İşlemci Ailesi | AMD Ryzen |
| İşlemci Serisi | AMD Ryzen 9 |
| İşlemci Mimarisi | AMD Zen 5 |
| İşlemci Üst Modeli | R9-9950 |
| İşlemci Türü | Masaüstü |
| Soket | AM5 (LGA 1718) |
| İşlemci Modeli | R9-9950X3D |
| Çekirdek | 16 |
| Temel Frekans | 4.3 GHz |
| Artırılmış Frekans | 5.7 GHz |
| İş Parçacığı (Sanal Çekirdek) | 32 |
Bellek
9
| Önbellek L1 | 1.25 MB |
| Önbellek L2 | 16 MB |
| Önbellek L3 | 128 MB |
| Bellek Hızı | 5600 MHz |
| 2.Bellek Türü | — |
| 2.Bellek Hızı | — |
| Bellek Türü | DDR5 |
| Bellek Kanalı | 2 |
| ECC Bellek Desteği | Var |
Yapay Zeka
2
| Yapay Zeka (YZ) | Yok |
| YZ Performansı |
Grafik İşlemci
5
| Grafik İşlemci Modeli | AMD Radeon Graphics |
| Grafik İşlemci Çekirdeği | 2 |
| PCIe Sürümü | 5.0 |
| PCIe Hattı Sayısı | 24 |
| Dahili Grafik İşlemci | Var |
Üretim Bilgileri
2
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Çıkış Dönemi | 1.Çeyrek |
Diğer Özellikler
13
| Transistör Tipi | FinFET |
| Jenerasyon | 9.Nesil AMD Ryzen |
| Desteklediği Teknolojiler | AMD 3D V-Cache AMD Expo AMD Precision Boost 2 AMD Ryzen Master Utility AVX-512 AVX2 Curve Optimizer Voltage Offsets FMA3 Precision Boost Overdrive Sanallaştırma SSE 4.2 SSE4A SSSE3 |
| Çarpan Kilidi | Açık (Kilitsiz) |
| Isı Yayma Kapasitesi (TDP) | 170 W |
| Sıcaklık | 95 °C |
| PassMark Puanı | 70.385 |
| TEMEL ÖZELLİKLER | |
| TÜM ÖZELLİKLER | |
| TEMEL BİLGİLER | |
| PERFORMANS | |
| TEKNİK BİLGİLER | |
| İŞLEMCİ DESTEĞİ |
Bu Ürünle Karşılaştır
Benzer bir ürün seçerek detaylı karşılaştırma yapın
Kullanıcı Yorumları
0 yorumYorum Yaz
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!